ЯК РОЗБЛОКУВАТИ ПОДАТКОВУ НАКЛАДНУ?

ЯК РОЗБЛОКУВАТИ ПОДАТКОВУ НАКЛАДНУ? Блокування ПН / РК є «болючою темою» для суб’єктів господарювання. Адміністративне оскарження таких рішень податківців не є ефективним засобом, тому, як правило, всі намагаються звернутися відразу ж в суд. І навіть отримавши таке жадане рішення суду про «розблокування», підприємці не завжди досягають бажаного результату. Чому?

ЯК РОЗБЛОКУВАТИ ПОДАТКОВУ НАКЛАДНУ?

Рішення суду набирає законної сили через 30 днів з моменту його прийняття, якщо не подана апеляційна скарга (ст. 255 КАС України). Якщо подана — відразу ж після прийняття рішення апеляційним судом.

Відповідно до п. 28 «Порядку зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН», затвердженого ПКМУ від 21.02.2018 р № 117, ПН/РК повинні бути зареєстровані в день вступу в законну силу рішення суду про відповідну реєстрацію.

Тобто, така реєстрація податківцями повинна бути здійснена автоматично, відповідно до зазначеного Порядку №117.
Але, в ДПС відсутні будь-які інформаційні бази, за якими автоматично оновлюються дані про набрання законної сили рішенням суду по тій чи іншій справі. В ручному режимі це робити нереально, тому, навіть якщо податківці сумлінно і хочуть виконати рішення суду, фізично це дуже складно. Тому, рекомендується, після вступу в законну силу рішення суду, надіслати завірену судом копію з відповідним листом-зверненням до податкового органу, який зобов’язаний виконати таке рішення, про необхідність провести реєстрацію ПН/РК. Це незручно суб’єкту господарювання, але процес не є автоматично налаштованим, на жаль.

У разі ігнорування таких «повідомлень», слід звертатися до державних (або приватних ) виконавців.
Треба зауважити, що повторно подавати ПН/РК на реєстрацію не треба і ця помилка бухгалтерів іноді призводить до подвоєння ПН/РК.

ЯК РОЗБЛОКУВАТИ ПОДАТКОВУ НАКЛАДНУ?

Так, згідно з п. 20 «Порядку ЄРПН», затвердженого ПКМУ від 29.12.2010 р № 1246, в разі надходження в ДПС рішення суду про реєстрацію ПН/РК, яке набрало законної сили, такі ПН/РК реєструються після проведення перевірок, передбачених п. 12 Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується.

Тобто, ПН/РК, відмову в реєстрації яких підприємство вдало оскаржило, будуть знову перевірятися на наявність ліміту реєстрації.
Якщо ліміту не вистачає, реєстрація може відбутися за рахунок показника ΣПеревищ (якщо розблокована НН / РК вже встигла сформувати показник ΣПеревищ).

Якщо ж ліміту не вистачає і за рахунок показника ΣПеревищ реєстрація ПН теж не проходить, ПН буде перебувати в статусі «Очікується реєстрація».

Якщо відсутній ліміт і показник ΣПеревищ не сформований, то в реєстрації ПН/РК буде повторно відмовлено.
Тому, перед початком процесу виконання рішення суду, підприємство повинно не тільки звернутися в ДПС письмово, а й перевірити свої показники ліміту і ΣПеревищ, і в разі потреби їх «відкоригувати», щоб не отримати другу відмову, результативність оскарження якого може бути зведена до нуля.

Матеріал підготував провідний бухгалтер ТОВ «ЕНГрупп» Даниленко Анатолій Михайлович

Якщо у Вас виникли питання щодо бухгалтерських послуг — телефонуйте нам за номерами тел.:
+38 (099) 225 94 55 або +38 (066) 169 60 57

© 2022 Engroup. Все права защищены.

«Создание сайта - Белый Кот»