Юридичні наслідки позбавлення батьківських прав

Домоглися: за що хвалять і критикують новий закон про домашнє насильство?

В продовження статті про позбавлення батьківських прав, я б хотіла зупинитись на тому, а які настають юридичні наслідки позбавлення батьківських прав?, оскільки позбавлення батьківських прав не тільки виконує каральну функцію стосовно батьків, позбавлених батьківських прав, але й служить на меті захисту прав та інтересів дітей.
Для початку хочу наголосити на тому, що судове рішення про позбавлення батьківських прав не тягне за собою будь-яких змін в актових записах про народження дитини, оскільки мати і батько продовжують бути біологічними батьками. Але батьки, позбавлені батьківських прав, втрачають як особисті немайнові так і майнові права щодо дитини.
Відповідно до пункту 1 статті 166 Сімейного Кодексу України особа, позбавлена батьківських прав:
— втрачає особисті немайнові права щодо дитини та звільняється від обов’язків щодо її виховання;
— перестає бути законним представником дитини;
— втрачає права на пільги та державну допомогу, що надаються сім’ям з дітьми;
— не може бути усиновлювачем, опікуном та піклувальником;
— не може одержати в майбутньому тих майнових прав, пов’язаних із батьківством, які вона могла б мати у разі своєї непрацездатності (право на утримання від дитини, право на пенсію та відшкодування шкоди у разі втрати годувальника, право на спадкування);
— втрачає інші права, засновані на спорідненості з дитиною.
Водночас особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов’язку щодо утримання дитини. У разі коли мати чи батько відмовляються отримувати аліменти від особи позбавленої батьківських прав, суд приймає рішення про перерахування аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні
Державного ощадного банку України та зобов’язує матір, батька відкрити зазначений особистий рахунок у місячний строк з дня набрання законної сили рішенням суду
Крім того, дитина залишається спадкоємцем навіть тих батьків, яких позбавили батьківських прав.
Хочу ще наголосити на тому, що особа позбавлена батьківських прав, може бачитись з дитиною, лише з дозволу суду. Для цього необхідно подати до суду відповідну заяву про надання права на побачення.
При розгляді такої заяви суд перевіряє, чи не завдадуть шкоди життю, здоров’ю та моральному вихованню дитині такі побачення. І якщо ні, то суд може дозволити разові або періодичні побачення з дитиною за умови присутності іншої особи.
В разі, якщо Вам потрібна кваліфікована допомога юриста при підготовці документів та представлення ваших інтересів в суді звертайтесь до нас!!! ENGROUP допоможе вам на будь-якій стадії вирішення питання щодо позбавлення та поновлення батьківських прав.
Звертайтесь за телефонами:
+38(066)169-60-57;
+38(050)026-49-93.
Матеріал підготовлено помічником адвоката Босою Оксаною.

CategoryНовости

© 2017 Engroup. Все права защищены.