11 листопада 2018 року ТОВ «ЕНГРУПП» ( далі – Позивач) було вимушено звернутись до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Управління державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Департаменту реєстрації Харківської міської ради (далі – Відповідач) з метою захисту порушених прав. Інтереси ТОВ «ЕНГРУПП» у судових інстанціях представляв помічник адвоката Елена МоисеенкоKinshov Dmitriy

У чому полягав спір: у вересні 2018 року директор ТОВ «ЕНГРУПП» звернувся до Центру надання адміністративних послуг м. Харкова для проведення реєстраційних дій: зміна місцезнаходження юридичної особи та зміна розміру статутного капіталу юридичної особи.

Для з’ясування результатів проведення реєстраційних дій, представник Товариства звернувся до ЦНАП м. Харкова, де актом прийому-передачі від Управління державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Департаменту реєстрації Харківської міської ради документи були повернуті у повному обсязі. На вимогу надати рішення державного реєстратора про припинення чи про відмову у державної реєстрації змін до установчого документу, оператором ЦНАП м. Харкова було зазначено, що державний реєстратор, не вносячи відомості до Єдиного державного реєстру, прийняв рішення (яке не передбачено у Законі України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань»), а саме: повернути усі документи, у зв’язку з подачею їх не у повному обсязі для здійснення двох окремих реєстраційних дій. Єдиний документ, який було надано на підтвердження даної «підстави» є сам акт прийому-передачі від Управління державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Департаменту реєстрації Харківської міської ради, де у примітці вказувалось, що причиною повернення є «неможливість визначитися з розглядом документів, бо подані документи для здійснення двох окремих (різних) реєстраційних дій. Підстава стаття 17 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».

Детально вивчивши судову практику з даного питання, проаналізувавши законодавство, зібравши доказову базу та ретельно підготувавши позовну заяву представником Позивача було подано позовну заяву до Суду.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 22 лютого 2019 року по справі № 520/10441/18 адміністративний позов Товариства було задоволено у повному обсязі. Дії Управління державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Департаменту реєстрації Харківської міської ради визнано протиправними та стягнуто з Відповідача суму сплаченого судового збору.

Суд погодився з позицією Позивача, яка підкріплювалась практикою Верховного Суду, що статтею 17 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» не встановлюються підстави для повернення документів, що подаються заявником для державної реєстрації. Питання повернення поданих документів врегульовано приписами статей 27 та 28 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

Не погоджуючись із рішенням Харківського окружного адміністративного суду Відповідач подав апеляційну скаргу.

Колегія суддів Другого апеляційного адміністративного суду погодилась із прийнятим Рішенням суду першої інстанції та позицією Позивача та прийняла Постанову від 06 червня 2019 року, якою апеляційну скаргу Управління державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Департаменту реєстрації Харківської міської ради залишено без задоволення, а Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 22.02.2019 року по справі № 520/10441/18 – без змін.

Таким чином, порушені права ТОВ «ЕНГРУПП» були захищені належним чином. Сподіваємося, що у подальшому співробітники Департаменту реєстрації Харківської міської ради будуть керуватись виключно вимогами законодавства та не допускати порушення прав та законних інтересів осіб, що до них звертаються.

CategoryНовости

© 2022 Engroup. Всі права збережені.

«Створення сайту - Білий Кіт»