податковій службі хочуть впровадити

У податковій службі хочуть впровадити новий метод контролю громадян. Інспектори будуть відслідковувати, скільки витрачають українці, і порівнювати їх витрати з доходами.

Нововведення прописані в проекті закону №1183 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо добровільного одноразової декларування активів фізичних осіб».

Метод контролю витрат фізичних осіб буде застосовуватися контролюючими органами з 1 травня 2021 і буде базуватися на порівнянні понесених фізичною особою витрат в розмірі понад 150 тис грн. на придбання неподільних одиниць товарів (робіт, послуг), вироблених з 1 січня 2020 року, з розміром доходів, отриманих фізичною особою за цей період, з яких сплачено податок на доходи фізичних осіб та розміром коштів, задекларованих фізичною особою в одноразової декларації.

Таким чином, контроль за витратами фізичних осіб буде полягати в порівнянні сум витрат тільки в розмірі понад 150 тис грн. з сумою всіх доходів фізичної особи. Якщо за результатами такого порівняння контролюючим органом буде виявлено перевищення витрат над доходами в розмірі, що перевищує десять розмірів мінімальної заробітної плати, контролюючий орган розпочинає процедуру попереднього з’ясування виникнення перевищення витрат над доходами.

При виявленні порушень, різницю між доходами і витратами обкладуть за ставкою 18%. Перші під гарячу руку контролерів потраплять ті, у кого дисбаланс між доходами і витратами становить 1 млн грн. і більше.

Такого роду новий вид контролю мають намір ввести в противагу податкової амністії, яку запропоновано провести з першого січня 2020 року до 31 травня того ж року.

Відзначається також, що якщо ж людина самостійно прийме рішення подати одноразову декларацію, то він сам зможе визначити суму доходів, з якої потрібно заплатити податки, внісши при цьому в бюджет з цієї суми лише 9 відсотків податку, тобто 50 відсотків від звичайної ставки. При цьому особа звільняється від необхідності вказівки інформації про джерела походження і вартості задекларованих активів.

Статтю підготувала головний бухгалтер ТОВ «ЕНГрупп» Ірина Анатоліївна Зарубенко

Якщо у Вас виникли питання щодо бухгалтерських послуг — телефонуйте нам за номерами тел.:
+38 (099) 225 94 55 або +38 (066) 169 60 57

У податковій службі хочуть впровадити новий метод контролю

© 2022 Engroup. Все права защищены.

«Создание сайта - Белый Кот»