ЧИ МОЖНА ЗНІМАТИ НА ТЕЛЕФОН ПОСВІДЧЕННЯ ПОЛІЦЕЙСЬКОГО ТА ЙОГО ДІЇ?
Багато громадян не знають як діяти в той чи в іншій ситуації , коли стикаються з поліцейськими в певних ситуаціях.

Одне скажу як адвокат : фіксуйте все на фото/відео! Це перше , що необхідно зробити. Такі докази знадобляться Вашому адвокату однозначно в суді задля захисту Ваших порушених прав.
Ви запитаєте , а чи дозволено знімати самого поліцейського та його посвідчення , адже не завжди це дозволяють робити саме ці ж поліцейські ? Відповідь – так, не заборонено!
Часто поліцейські забороняють проводити відеофіксацію їх дій на місці зупинки, особливо не дозволяють знімати їх службове посвідчення. При цьому посилаються на норми Конституції.
Однак Конституція забороняє втручання в особисте і сімейне життя людини і збір конфіденційної інформації про неї без її згоди. А публічне виконання службових обов’язків не є особисте та сімейне життям.
При цьому, Законом «Про інформацію» передбачено, що конфіденційною є інформація про фізичну особу, а також інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб’єктів владних повноважень.
При цьому не відносяться до інформації з обмеженим доступом відомості про незаконні дії органів державної влади, їх посадових і службових осіб.
Отже, інформація про суб’єктів владних повноважень, якими є поліцейські, не є конфіденційною, а значить є відкритою.
Тому, на місці зупинки водієві не заборонено «знімати» на телефон як дії поліцейського, так і його службове посвідчення. Навпаки, фото, відео зйомка на місці може опинитися в подальшому єдиним доказом незаконних дій інспектора.

CategoryНовости

© 2022 Engroup. Всі права збережені.

«Створення сайту - Білий Кіт»